İstanbul Boğazı’nda Kaza Trafiği Durdu!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne emrindeki römorkörlerle Tankere, müdahale edildi.

İstanbul Boğazı’ndan geçen RAVA adlı 249 metre boyundaki çiğ petrol içeren tanker, alet arızası sebebiyle Yeniköy dönüşünde sürüklenmeye başladı.

KIYIYA 300 METRE KALA DURDU

RAVA adlı siklet tankeri kıyıya 300 metre kala durduruldu. Kurtarma römorkörü ve can kurtarma botu Tankere müdahale için yönlendirildi. Olay nedeniyle İstanbul Boğazı trafiği askıya alındı.

BOĞAZ, TRAFİĞE AÇILDI

Makine arızası sebebiyle  kıyıya sürüklenen tankerdeki çalışmaların tamamlanmasının peşinde takriben 3 saat daha sonra İstanbul Boğazı baştan trafiğe açıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ”Arızalanan tanker, kurtarma römorkörleriyle Yeşilköy C demir bölgesine çekilmektedir.”

SAAT 22.00 SIRALARINDA TRAFİĞE AÇILACAKTIR

Herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı belirtildi. Çevre kirliliğinin yaşanmadığı açıklanmış açıklamada, ”Durum sonrasında askıya alınan İstanbul Boğazı trafiği, tahmini olarak saat 22.00 sıralarında operasyon bitiminde trafiğe açılacaktır.”

OLUMSUZ BİR KOŞUL YAŞANMADAN MÜDAHALE EDİLDİ

”Kurtarma 11 Römorkörümüz refakatinde İstanbul Boğazı kuzey-güney seyrini yaparken Yenikoy dönüşünde cihaz arızası nedeniyle sürüklenen RAVA isimli 249 metre boyundaki çiğ petrol içeren tankere, halat verilerek herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan müdahale edildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir