Kadın cinayetine müebbet talebi

Bahsettiği şey kadına şiddetti. O da Maltepe’deki evine çözüleceğinden belirsizlik duyduğu sorunun kurbanlarından biri olmuştu. Akademisyen Aylin Sözer’in katil zanlısı için istenen suç oluşturan belirli oldu.

İstanbul Aydınlatılmış Üniversitesi Öğretim Üyesi Aylin Sözer 29 Aralık 2020’de evinde Kemal Ayyıldız ile tartıştıktan sonradan boğazından bıçaklanarak öldürülmüştü. Katil zanlısı sonradan Sözer’i yakmaya çalışmış ve banka hesabındaki paraları kendi hesabına aktarmak istemişti.

Cinayetin ardındaki Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsaccılığı Aylin Sözer’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianamede Kemal Ayyıldız’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Ayyıldız’ın hem dağıtılmış suçlardan 35 sene 6 aya değin hapsi de istek edildi. İddianameye hileli kışkırtma indirimi uygulanmaması isteği de eklendi.

Başsavcılık ayrıca durum günü Kemal Ayyıldız’a IBAN gönderen bir öteki şüphelinin de 4 yıl 6 avuç içi değin hapisle cezalandırılmasını talep etti.
İddianame kabul edilirse sanıklar dominant karşısına çıkacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir