Ölen bir kişinin Instagram hesabı nasıl kapatılır? Instagram ölen kişinin hesabını kapatma

Sosyal Medya devi Instagram vefat eden kişilerin yakınları için diledikleri takdirde hesap kapatma seçeneğini faal tutuyor. Fakat burada kullanıcıdan istek edilen bir doğrulama belgesi isteniyor. Peki, işlemler nasıl yapılıyor?

ÖLEN BİR KİŞİNİN INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Doğrulanmış birinci dereceden akrabalar, ölüm eden yakınlarının hesabının Instagram’dan kaldırılmasını istek edebilir. Bir kaldırma talebi gönderildiğinde, vefat eden kişinin birinci dereceden akrabası olduğuna dair bir kanıt gönderilmesi gerekiyor. Misal olarak vefat eden kişinin doğum ya da ölüm belgesi. Bu evrak yoksa ölüm eden kişinin veya mirasının hukuki temsilcisi olduğunuza dair resmi doküman talepte bulunmaya tatmin edici oluyor.

INSTAGRAM ÖLEN KİŞİNİN HESABINI KAPATMA

Ölüm eden kişinin hesabını kapatmak isteyen yakınları “help.instagram.com” adresinden ilgili formu doldurması gerekiyor. Bu formda nüfus cüzdanında yazan ad, soyad, e posta adresi, ölüm eden kişinin adı soyadı, vefat eden kişinin ınstagram hesabının kullanıcı adı, vefat ettiği tarih gibi bilgiler istenirken aynı zamanda birinci dereceden akrabası olduğunu doğrular doküman de istek ediliyor.

ÖLÜM EDEN KİŞİNİN HESABINI KAPATMA LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir