Prince of Persia SoT Remake tekrar ertelendi

Son 10 yıla damgasını vuran Assassin’s Creed serisinin temelinde Prince of Persia’nın olduğunu biliyor muydunuz? Sahiden Assassin’s Creed başlangıçta Prince of Persia’nın ast oyunu olarak planlanmış. Ama ardından bağımsız bir oyun olarak satışa sunulmuş. Oyun tutunca da boynuz kulağı geçer misali Ubisoft Prince of Persia serisini rafa kaldırıp Assassin’s Creed ile yola devam kararı almış.

Fiilen Prince of Persia fazla köklü bir üretim. İlk olarak 1989 yılında bir platform oyunu olarak karşımıza meydana çıkan Prince of Persia ardından Ubisoft imzasıyla 2003 yılında PC ve konsollarımıza konuk olmuştu.

O döneme damga vuran yapımlardan biri olan Pop The Sands of Time hayli beğenilmiş ve akabinde iki devam oyunu daha gelmişti.

Ubisoft bir süre önce bu oyunu remake olarak tekrardan oyun severlerin beğenisine sunacağını açıkladı. Doğal olarak bu açıklama bizleri heyecanlandırdı. Lakin ne olduysa yayınlanan oynanış videosundan sonra oldu. Remake olarak geliştirilen yapımın rezalet ötesinde grafiklere sahip olması yoğun eleştiriler aldı. Ubisoft da el mahkum remake oyunu tekrardan geliştirme kararı olmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde 2022 yılına ertelendiği açıklanan oyunun, önümüzdeki yılda da çıkmayacağı iddai edildi. Görünen o fakat Prince of Persia SOT Remake için hayli uzun zaman beklememiz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir