Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor

Roketler genelde askeri malzemeler taşımak için kullanılmıyor. Uzaya uydu fırlatma amacıyla seçim edilen roketler bundan daha sonra yeni bir programa dahil olacak. Heybetli roketler kullanılarak Dünya üzerinde kargo taşımacılığı yapılabilecek. Burada roketleri cazip kılan niçin süratli olmaları.

Dünyanın uzakta bir bölümünden diğer bir uzaktan bölümüne gönderilen roketler doğruca mesafeler fazla kısa bir ülkü gelecek. ABD Hava Kuvvetleri bir konferansta bunu nasıl yapacaklarını paylaştı. Özellikle uzakta bölgelere yapılacak operasyonlar için tercih edilecek.

ABD göre yapılan bir takım açıklamalara tarafından en yeni roket sistemi öncelikli konular içerisinde yer alacak. Roket Kargo olarak isimlendirilen bu incelemeler 47,9 milyon dolarlık bütçe kullanacak.

Herhangi bir roket Dünya’yı az kalsın 90 dakikada turlayabiliyor. Böyle bir hız eğer askeri konularda kullanılırsa ortaya heybetli bir menfaat çıkabilir. Bu Nedenle 30 ila 100 ton arasındaki ağır yükler kolay bir şekilde taşınabilecek. Ama bu roketlerin kim kadar üretileceği henüz net değil.

SpaceX şirketi göre geliştirilen Starship projesi ile birlikte 100 ton tartı nakliye kapasitesi sağlanabilecek. ABD Hava Kuvvetleri olasılıkla bu teknolojiyi kullanacak. Fakat çoğu kişi emekleme aşamasında olan şirketlerin seçim edileceğini söylüyor. Bu Nedenle minik şirketlerin büyümesi de sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir