Son dakika: 1 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Bir günde manâlı düşüş

Türkiye’de gün gün koronavirüs olgu ve ölüm tablosu! Ne değin gördü?

GALERİNİN DEVAMI

 İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 251 bin 224 Kovid-19 testi yapıldı, 20 bin 890 kişinin testi fazla çıktı, 96 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin değerlendirmede yer alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Vaka sayılarındaki yükselişi durduracak olan bizim göstereceğimiz irade ve tedbirlere uyumdur.

” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı kadar Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı.

1 Ağustos’ta açıklanan 24 saatlik verilere tarafından 20 bin 890 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 96 oldu. Son 1 günde toplam 251 bin 224 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 539 olarak kaydedildi. Afiyet Bakanlığı göre açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. en düşük 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere kadar Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 66,11 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 44,16 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan yurttaş sayısı toplamda 73 milyon 371 bin 228’e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna tarafından yüzde 87,9 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Kültürlü, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

asgari aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 39,7 ile Türkiye’de asgari aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın gerisinde Mardin, Bitlis, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır peşine düşüp takip etti.
 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir