Son dakika: Bakan Soylu’dan dikkat çeken izah etme! Vatandaşa çağrı yapıp uyardı…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, orman yangınlarına ilişkin yaptığı açıklamada “Kaos isteyenlerin, nefret tohumu ekenlerin, toplumun vicdanını istismar edenlerin oyunlarına gelmeyiz. Dezenformasyonla, yalan haberlerle toplumun moral durumunu yarmak isteyenler amaçlarına kavuşamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Gökpınar, Yukarı ve Altında Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor.

‘SOSYAL MEDYADA ZEHİR SAÇIYORLAR’

Bakan Asilzade, sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, orman yangınları nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yol göstermek isteyen provokatörlere karşı vatandaşlara uyarı olmaları uyarısında bulunarak, şunları kaydetti:

“Kötülükten, kaostan beslenenler, özellikle sosyal medyada zehir saçıyor. Biz her insanın olduğu gibi, her ağacın, her hayvanın, her börtü böceğin hayat hakkını son nefesimize değin koruruz. Kargaşa isteyenlerin, korku tohumu ekenlerin, toplumun vicdanını istismar edenlerin oyunlarına gelmeyiz. Dezenformasyonla, yalan haberlerle toplumun moral durumunu yarmak isteyenler amaçlarına kavuşamayacaklar. Orman yangınları üzerinden kardeşliğimizi kasıt alarak daha büyük yangınları tutuşturmak isteyenleri tanıyoruz. Gün karışıklık isteyen, gerilim isteyen, ağız dalaşı ve kuvvet isteyenlerin emellerini boş yere çıkaracak, 85 milyon vatandaşımızın birlik ve birliktelik günüdür. Bütün yangınları birlik ve beraberlik ruhuyla söndüreceğiz ve inşallah sonsuza kadar bir olacağız.”

Ciğerlerimizi yakan yangınlar nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere uyarı edelim.

Kötülükten, kaostan beslenenler, özellikle sosyal medyada zehir saçıyorlar ️ pic.twitter.com/DAbMiEZTAy

— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) August 1, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir